MF-MSMF110/16-2
DigiKeys produktnummer
MF-MSMF110/16-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
MF-MSMF110/16-2CT-ND - Remsbit (CT)
MF-MSMF110/16-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-MSMF110/16-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 1.1 A Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF-MSMF110/16-2 Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
40 mOhms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
210 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Inte för nya designer
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
16V
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
1.1 A
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - trippning (It)
2.2 A
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)
Ström - max
100 A