MF-ASML050/6-2
DigiKeys produktnummer
MF-ASML050/6-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
MF-ASML050/6-2CT-ND - Remsbit (CT)
MF-ASML050/6-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-ASML050/6-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 6V 500MA 0402
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 500 mA Ih Ytmontering 0402 (metrisk 1005), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF-ASML050/6-2 Modeller
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
500 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
500 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), konkav
Spänning - max
6V
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
500 mA
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)
Ström - trippning (It)
1 A
Godkännande myndighet
cUL, cURus, TUV
Ström - max
50 A