HVMA03F40C-ST10S | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | HVMA03F40C-ST10S |
Beskrivning | TRANSF FLYBACK 3W 14V ER9.5 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Flyback-omvandlare för För DC/DC-omvandlare SMPS-transformatorer 4000VAC Isolering 100-400kHz Ytmontering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Induktans @ frekvens 40µH vid 100kHz |
Tillverkare Bourns Inc. | Frekvens 100-400kHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-155°C |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q200 |
Typ För DC/DC-omvandlare | Monteringstyp Ytmontering |
Tillämpningar Flyback-omvandlare | Storlek/dimension L 0,374" x B 0,406" (9,5 x 10,3mm) |
Spänning - primär 6-27V | Höjd - monterad (max) 0,512" (13,00mm) |
Spänning - extra 14V vid 100mA | Stil Trådlindad |
Spänning - isolering 4000VAC |