FW20A10R0JA
DigiKeys produktnummer
FW20A10R0JACT-ND - Remsbit (CT)
FW20A10R0JATB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FW20A10R0JA
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 2W Hålmonterade resistorer Axiell Säkring Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FW20A10R0JA Modeller
Kategori
Egenskaper
Säkring
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,236" x L 0,472" (6,00 x 12,00mm)