CWM0612QFX-3001ELF
DigiKeys produktnummer
118-CWM0612QFX-3001ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CWM0612QFX-3001ELF
Beskrivning
WIDERES 0612 3KR 1% 1W TC100
Detaljerad beskrivning
3 kOhms ±1% 1W Chipresistor Bred 1206 (metrisk 3216), 0612 Automotive AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,126" (1,60 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)