CRT1206-PV-2490ELF
DigiKeys produktnummer
CRT1206-PV-2490ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT1206-PV-2490ELF
Beskrivning
RES SMD 249 OHM 0.01% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
249 Ohms ±0,01% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CRT1206-PV-2490ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)