CRT1206-BY-4122ELF
DigiKeys produktnummer
CRT1206-BY-4122ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT1206-BY-4122ELF
Beskrivning
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
41.2 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CRT1206-BY-4122ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)