CRT1206-BY-2492ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRT1206-BY-2492ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRT1206-BY-2492ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRT1206-BY-2492ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT1206-BY-2492ELF
Beskrivning
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
24.9 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CRT1206-BY-2492ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)