CRT1206-BY-1002ELF
DigiKeys produktnummer
CRT1206-BY-1002ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CRT1206-BY-1002ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CRT1206-BY-1002ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT1206-BY-1002ELF
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRT1206-BY-1002ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)