CRT0805-PV-5601ELF
DigiKeys produktnummer
CRT0805-PV-5601ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT0805-PV-5601ELF
Beskrivning
RES SMD 5.6KOHM 0.01% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±0,01% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CRT0805-PV-5601ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)