CRT0805-BY-1333ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRT0805-BY-1333ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRT0805-BY-1333ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRT0805-BY-1333ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT0805-BY-1333ELF
Beskrivning
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
133 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CRT0805-BY-1333ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)