CRT0805-BX-2801ELF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | CRT0805-BX-2801ELF-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CRT0805-BX-2801ELF |
Beskrivning | RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.8 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CRT0805-BX-2801ELF Modeller |
Kategori | Egenskaper Strömavkännande |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±15ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |