CRT0603-BY-1582ELF
DigiKeys produktnummer
CRT0603-BY-1582ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRT0603-BY-1582ELF
Beskrivning
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15.8 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Strömavkännande Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRT0603-BY-1582ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)