CRS2512QFX-1001ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRS2512QFX-1001ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRS2512QFX-1001ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRS2512QFX-1001ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRS2512QFX-1001ELF
Beskrivning
RES 1K OHM 1% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)