CRS2512-FX-47R0ELF
DigiKeys produktnummer
CRS2512-FX-47R0ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CRS2512-FX-47R0ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CRS2512-FX-47R0ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRS2512-FX-47R0ELF
Beskrivning
RES 47 OHM 1% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Hög spänning, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRS2512-FX-47R0ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög spänning, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)