CRM2512-JX-R050ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRM2512-JX-R050ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRM2512-JX-R050ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRM2512-JX-R050ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM2512-JX-R050ELF
Beskrivning
RES 0.05 OHM 5% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±5% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRM2512-JX-R050ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,122" (6,30 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)