CRM2512-JW-823ELF
DigiKeys produktnummer
CRM2512-JW-823ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM2512-JW-823ELF
Beskrivning
RES SMD 82K OHM 5% 2W 2512
Detaljerad beskrivning
82 kOhms ±5% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRM2512-JW-823ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,122" (6,30 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)