CRM1206QFX-1001ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRM1206QFX-1001ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRM1206QFX-1001ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRM1206QFX-1001ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM1206QFX-1001ELF
Beskrivning
RES CHIP 1206 1K 1% 1/2W TC100
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)