CRM1206-JW-105ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRM1206-JW-105ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRM1206-JW-105ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRM1206-JW-105ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM1206-JW-105ELF
Beskrivning
RES SMD 1M OHM 5% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
1 MOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRM1206-JW-105ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)