CRM1206-FX-R510ELF
DigiKeys produktnummer
CRM1206-FX-R510ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CRM1206-FX-R510ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CRM1206-FX-R510ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM1206-FX-R510ELF
Beskrivning
RES 0.51 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
510 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRM1206-FX-R510ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)