CRM1206-FX-49R9ELF
DigiKeys produktnummer
118-CRM1206-FX-49R9ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CRM1206-FX-49R9ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CRM1206-FX-49R9ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM1206-FX-49R9ELF
Beskrivning
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
49.9 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Strömavkännande Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRM1206-FX-49R9ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)