CRM0805-JW-300ELF
DigiKeys produktnummer
CRM0805-JW-300ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM0805-JW-300ELF
Beskrivning
RES 30 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
30 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRM0805-JW-300ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)