CRM0805-FX-7501ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
I lager: 0
Datablad
7.5 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film
CRM0805-FX-7501ELF
DigiKeys produktnummer
CRM0805-FX-7501ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM0805-FX-7501ELF
Beskrivning
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRM0805-FX-7501ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)