CRM0805-FX-51R0ELF
DigiKeys produktnummer
CRM0805-FX-51R0ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CRM0805-FX-51R0ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CRM0805-FX-51R0ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRM0805-FX-51R0ELF
Beskrivning
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRM0805-FX-51R0ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)