CR2512-JW-100ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR2512-JW-100ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR2512-JW-100ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR2512-JW-100ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR2512-JW-100ELF
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CR2512-JW-100ELF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,122" (6,30 x 3,10mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)