CR1206AFX-47R0ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR1206AFX-47R0ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206AFX-47R0ELF
Beskrivning
RESA 1206 47R 1% 250MW TC100
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)