CR1206-JW-622ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR1206-JW-622ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR1206-JW-622ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR1206-JW-622ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-JW-622ELF
Beskrivning
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
6.2 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR1206-JW-622ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)