CR1206-FX-9103ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR1206-FX-9103ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR1206-FX-9103ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR1206-FX-9103ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-FX-9103ELF
Beskrivning
RES SMD 910K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
910 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR1206-FX-9103ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)