CR1206-FX-6983ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 8 338
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 46 491
Datablad
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Uppgradering
YAGEO
Similar
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
698 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
CR1206-FX-6983ELF
DigiKeys produktnummer
CR1206-FX-6983ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-FX-6983ELF
Beskrivning
RES SMD 698K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CR1206-FX-6983ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)