CR1206-FX-51R1ELF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CR1206-FX-51R1ELF |
Beskrivning | RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 51.1 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CR1206-FX-51R1ELF Modeller |
Kategori | Egenskaper Fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,030" (0,75mm) |