CR1206-FX-4421ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR1206-FX-4421ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR1206-FX-4421ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR1206-FX-4421ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-FX-4421ELF
Beskrivning
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.42 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CR1206-FX-4421ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)