CR1206-FX-28R0ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 19 637
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 43 548
Datablad
YAGEO
I lager: 791
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
28 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
CR1206-FX-28R0ELF
DigiKeys produktnummer
CR1206-FX-28R0ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-FX-28R0ELF
Beskrivning
RES SMD 28 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CR1206-FX-28R0ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)