CR1206-FX-1803ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 2 649
Datablad
Direkt
TE Connectivity Passive Product
I lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
180 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
CR1206-FX-1803ELF
DigiKeys produktnummer
CR1206-FX-1803ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR1206-FX-1803ELF
Beskrivning
RES SMD 180K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CR1206-FX-1803ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)