CR0805-JW-361ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR0805-JW-361ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR0805-JW-361ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR0805-JW-361ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0805-JW-361ELF
Beskrivning
RES SMD 360 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
360 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR0805-JW-361ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)