CR0805-FX-31R6ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR0805-FX-31R6ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR0805-FX-31R6ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR0805-FX-31R6ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0805-FX-31R6ELF
Beskrivning
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
31.6 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR0805-FX-31R6ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)