CR0805-FX-2372ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR0805-FX-2372ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR0805-FX-2372ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR0805-FX-2372ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0805-FX-2372ELF
Beskrivning
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
23.7 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR0805-FX-2372ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)