CR0805-FX-1582ELF
DigiKeys produktnummer
118-CR0805-FX-1582ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CR0805-FX-1582ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CR0805-FX-1582ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0805-FX-1582ELF
Beskrivning
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
15.8 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR0805-FX-1582ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)