CR0805-FX-11R0ELF | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CR0805-FX-11R0ELF |
Beskrivning | RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 11 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CR0805-FX-11R0ELF Modeller |
Kategori | Egenskaper Fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,024" (0,60mm) |