CR0603-FX-3161ELF
DigiKeys produktnummer
CR0603-FX-3161ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CR0603-FX-3161ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CR0603-FX-3161ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0603-FX-3161ELF
Beskrivning
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
3.16 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CR0603-FX-3161ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)