CR0603-FX-3001ELF
DigiKeys produktnummer
CR0603-FX-3001ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CR0603-FX-3001ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CR0603-FX-3001ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0603-FX-3001ELF
Beskrivning
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CR0603-FX-3001ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)