CR0402-FX-2001GLF
DigiKeys produktnummer
CR0402-FX-2001GLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CR0402-FX-2001GLFCT-ND - Remsbit (CT)
CR0402-FX-2001GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR0402-FX-2001GLF
Beskrivning
RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CR0402-FX-2001GLF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)