CMH322522-6R8KL
DigiKeys produktnummer
118-CMH322522-6R8KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CMH322522-6R8KLCT-ND - Remsbit (CT)
118-CMH322522-6R8KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMH322522-6R8KL
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 180 mA Max. 1,8Ohm 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CMH322522-6R8KL Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,8Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
30 vid 7,96MHz
Serie
Frekvens - självresonant
35MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
7.96 MHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,094" (2,40mm)