CHV1206-FX-2403ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 39 006
Datablad
Direkt
TE Connectivity Passive Product
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
240 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Högspänning Tjock film
CHV1206-FX-2403ELF
DigiKeys produktnummer
CHV1206-FX-2403ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CHV1206-FX-2403ELF
Beskrivning
RES SMD 240K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CHV1206-FX-2403ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)