CHV0805AFX-2003ELF
DigiKeys produktnummer
118-CHV0805AFX-2003ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CHV0805AFX-2003ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CHV0805AFX-2003ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CHV0805AFX-2003ELF
Beskrivning
RESHV A 0805 200K 1% 0.125W TCR1
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CHV0805AFX-2003ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)