CHV0805-FX-3603ELF
DigiKeys produktnummer
118-CHV0805-FX-3603ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CHV0805-FX-3603ELFCT-ND - Remsbit (CT)
118-CHV0805-FX-3603ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CHV0805-FX-3603ELF
Beskrivning
RES SMD 360K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
360 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Högspänning Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CHV0805-FX-3603ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)