CHV0805-FX-2003EST
DigiKeys produktnummer
118-CHV0805-FX-2003ESTTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CHV0805-FX-2003ESTCT-ND - Remsbit (CT)
118-CHV0805-FX-2003ESTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CHV0805-FX-2003EST
Beskrivning
RESHV ST 0805 200K 1% 0.125W TCR
Detaljerad beskrivning
200 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Högspänning Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)