CDSOT236-T24
DigiKeys produktnummer
118-CDSOT236-T24TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CDSOT236-T24CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDSOT236-T24
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 58.3VC SOT23-6
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,3V Klämma 6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDSOT236-T24 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
350W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Föråldrad
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
4
Spänning - backspänning (typ)
24V
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - genombrott (min)
26,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,3V