CDSOT236-T12
DigiKeys produktnummer
118-CDSOT236-T12TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDSOT236-T12
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19VC SOT236
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
19V Klämma 12A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-6
Kategori
Effekt - toppuls
350W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
80pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
4
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
12V (max.)
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12A (8/20µs)