CDSOT23-T15C-Q
DigiKeys produktnummer
118-CDSOT23-T15C-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-CDSOT23-T15C-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-CDSOT23-T15C-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDSOT23-T15C-Q
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 25VC SOT233
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25V Klämma 15A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Nätmatningsskydd
Ja
Tillv.
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
60pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
15V
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
25V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
500W