BVRA0603-20PFR
DigiKeys produktnummer
118-BVRA0603-20PFRTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-BVRA0603-20PFRCT-ND - Remsbit (CT)
118-BVRA0603-20PFRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BVRA0603-20PFR
Beskrivning
VARISTOR 36.5V 30A 0603
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36.5 V 30 A Varistor 1 Kretsar Ytmontering, MLCV 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Ström - stötpuls
30 A
Tillverkare
Bourns Inc.
Energi
0,1J
Serie
Antal kretsar
1
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
100 pF @ 1 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Max AC-spänning
20 V
Grad
Automotive
Max DC-spänning
26 V
Godkännande
AEC-Q200
Varistorspänning (min)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering, MLCV
Varistorspänning (typisk)
36.5 V
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Varistorspänning (max)
43 V